Європейські суспільні мовники підготували спеціальне програмування до річниці широкомасштабної війни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Європейські суспільні мовники підготували спеціальне програмування до річниці широкомасштабної війни

До річниці початку повномасштабного вторгнення росії в Україну європейські медіа, члени Європейської спілки мовлення, на знак солідарності з українським народом підготували на своїх платформах низку тематичних програм, репортажів і благодійних акцій.

Європейська мовна спілка

У рамках кампанії Keep Media Good на знак солідарності з українським народом EBU створила тематичний ролик до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. У ньому журналісти з усього світу повідомляють про початок російсько-української війни.

RTVE Іспанія (Корпорація радіо і телебачення Іспанії)

20 лютого іспанська телекомпанія презентувала серію репортажів журналістки Еббабі Хамейді з українцями, з якими вона вперше зустрілася рік тому. Серед героїв — бабуся з Бучі, скрипаль Одеської опери, жінка з Миколаївського моргу, лікар зі Слов’янська, молодь Івано-Франківська. Також Корпорація радіо і телебачення Іспанії запустила новий формат репортажів про незвичайних людей на YouTube.

24 лютого TVE (Іспанське телебачення) транслювало два головних випуски новин з Києва та польського Перемишля. Водночас на іспанському радіо RNE (Національне радіо Іспанії) цього дня була запланована спецпрограма про російсько-українську війну з прямим включенням з Донбасу і Херсону.

Напередодні Національне радіо Іспанії також розпочало ретрансляцію Українського радіо – українського суспільного мовлення – для українських іммігрантів у Мадриді й Барселоні. Його можна налаштувати безкоштовно і без підключення до інтернету за допомогою DAB-радіо (цифрове звукове мовлення).

LRT Литва (Литовське національне радіо і телебачення)

LRT (Литовське національне радіо і телебачення) спільно з литовською громадською організацією, яка займається збором коштів для України, 30 січня розпочало наймасштабнішу кампанію на підтримку України — Let’s Radar (Давайте радари). Це благодійний збір коштів на радари повітряного спостереження для захисту українського неба і критичної інфраструктури від атак ворога. Акція тривала чотири тижні і завершилася спеціальним ефіром 24 лютого та благодійним концертом увечері. Всього було зібрано 14 мільйонів євро.

Також усі платформи LRT (Литовське національне радіо і телебачення) готуватимуть контент на теми війни, включно з показом документального фільму Суспільного «Буча 22».

ORF Австрія (Австрійське радіо – Австрійська компанія суспільного телерадіомовлення)

Протягом лютого ORF1 (перший канал), ORF2 (інформаційній канал, новини) та ORF3 (канал культури) показали низку власних документальних фільмів про повномасштабний напад росії на Україну і боротьбу України за незалежність. 24 лютого в ефір вийшли розширені випуски новин про річницю війни.

BNT Болгарія (Болгарське національне телебачення)

На каналі БНТ1 (Болгарське національне телебачення) 24 лютого було анонсовано показ документального фільму про річницю повномасштабної війни росії проти України, а також репортажі з України в ефірі політичних телепрограм і ток-шоу.

HRT Хорватія (Хорватське радіотелебачення)

24 лютого HRT (Хорватське радіотелебачення) показало чотири іноземні документальні фільми про повномасштабну війну росії проти України.

25 лютого на головній площі Загреба, організованій українською громадою, за участю Посла України та інших представників уряду Хорватії хор HRT виконав державні гімни Хорватії і України, гімн Європи і молитву за Україну.

Чеський Rozhlas — Чеське громадське радіо

21 лютого відбувся концерт Празького філармонічного хору з прямою трансляцією на чеському Радіо Влтава, SR D-dur і Радіо Румунія.

24 лютого Чеське радіо Чеський Rozhlas транслювало радіоновели у виконанні чеських і українських артистів. Також презентували 4-серійний подкаст про перший рік війни в Україні очима військового кореспондента. Цього ж дня відбулась спеціальна передача про Україну на громадському радіо Чехії та спеціальний випуск «Як вони це бачать» на радіо «Двойка». Серед тем: історії українських емігрантів, зокрема історії кухарів, які відкрили в центрі Праги власне бістро з українськими стравами.

TV Франція (Телебачення Франції)

France 2 (громадсько-національний телеканал) провів спеціальний український вечір із новинами з України в прямому ефірі, а також вечір документальних фільмів і програм із репортажами з Києва, Ірпіня, Бучі й Одеси, де аналізувалися дипломатичні наслідки, військові злочини, військова підготовка українців і життя українців емігрантів.

GPB Грузія (Громадське мовлення Грузії)

24 лютого на телебаченні Грузії показали фільми, пов’язані з російсько-українською війною, зокрема документальний фільм «Буча 22» і «Окуповані» ВВС.

Rai Італія (Італійське радіо і телебачення)

У річницю початку повномасштабної війни між росією та Україною «Rai» випустив і опублікував добірку відео з усіма кореспондентами, які працювали в Україні з початку війни під гаслом «ми ніколи не припинимо говорити». Rainews також транслює головні випуски новин з Києва і Риму.

LTV Латвія (Латвійське телебачення)

На знак солідарності з українським народом латвійські телерадіокомпанії 24 лютого о 12.00 одночасно транслювали гімн України. Латвійське телебачення показало спеціальну програму новин із прямим висвітленням з України, прямий благодійний концерт «Присвята Україні» і концерт з України «Київські солісти», а також документальні фільми, присвячені дітям війни в Україні та жінкам, які борються з російським агресором.

RTCG Чорногорія (Радіотелебачення Чорногорії)

24 лютого в Чорногорії RTCG (Радіотелебачення Чорногорії) показала тематичну програму в прайм-тайм.

MRT Північна Македонія (Македонське радіо і телебачення)

Ефір 24 лютого суспільний мовник присвятив Україні: глобальним і внутрішнім наслідкам війни, економічному впливу Європи та значенню ЗМІ під час війни.

TVP Польща (Польське телебачення)

У неділю, 19 лютого, на каналі TVP1 (Перша програма Польського телебачення) відбулася прем’єра «Буча 22». 22 лютого на TVP1 (Перша програма Польського телебачення) вийшов цикл програм про події в районі Києва, Бучі, Ірпіня і Гостомеля в перші місяці війни.

Із 24 по 26 лютого на TVP Dokument (телеканал суспільного мовлення) транслювалася серія документальних фільмів.

TVR Румунія (Телебачення Румунії)

Румунський суспільний мовник також показав кілька документальних фільмів про війну в Україні.

RTS Сербія (Радіотелебачення Сербії)

RTS (Радіотелебачення Сербії) показала спецпрограму з нагоди річниці повномасштабної війни росії проти України.

RTVS Словаччина (Радіо і телебачення Словаччини)

Протягом лютого словацький суспільний мовник показав низку документальних фільмів, зокрема історії українців, які залишилися вдома попри загрозу війни.

24 лютого на Jednotka (STV1) (Словацький інформаційно-розважальний державний телеканал) вийшла благодійна програма «Slovensko pre Ukrajinu» (Словаччина для України), а 28 лютого ведучий ток-шоу «Вечір з Вороном» обговориd із запрошеними гостями рік війни в Україні.

У цей день редакція готує 20-ти річну спеціальну передачу «Рік по тому», яка розповідатиме про переломні моменти війни, реакцію світу на початок повномасштабного вторгнення. Будуть прямі трансляції з регіонів України та українсько-словацького кордону.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше