Європейський Союз погодив санкції проти чотирьох російських телеканалів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Європейський Союз погодив санкції проти чотирьох російських телеканалів

Європейський Союз 15 грудня погодив дев’ятий пакет санкцій проти російської федерації, спрямований на посилення тиску за її війну проти України. Цю інформацію підтвердили на офіційній сторінці Чеського головування в Раді ЄС.

Дев’ятим пакетом запроваджених Європейською Комісією санкцій передбачається, зокрема, заборонити мовлення в країнах ЄС чотирьох російських телеканалів. Назви каналів у офіційних джерелах поки не розголошуються.

Нові обмежувальні заходи також запроваджують проти ще близько 200 фізичних осіб і компаній, які мають відношення до ракетних ударів росії по мирному населенню України, викрадення українських дітей та вивезення їх до росії, розкрадання української сільськогосподарської продукції. Серед них – члени держдуми рф і ради федерації, міністри, політики, губернатори, військові. Пакетом пропонується також внести до санкційного списку три російських банки й запровадити додаткові експортні обмеження для товарів подвійного призначення. Окрім того, запропоновано заходи щодо ускладнення рф доступу до безпілотників.

Письмова процедура погодження санкцій має завершитися до обіду п’ятниці, 16 грудня, повідомив редактор «Радіо Свобода» з питань Європи Рікард Йозвяк.

«9-й пакет санкцій ЄС щодо Росії узгоджено. Письмова процедура до завтрашнього полудня. Винятки все ще є. Але уточнені таким чином, щоб кожна держава-член могла взяти до уваги свої інтереси національної безпеки», – написав він у твіттері.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше