Європейці підтримують заходи ЄС у відповідь на вторгнення росії в Україну - результати опитування - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Європейці підтримують заходи ЄС у відповідь на вторгнення росії в Україну – результати опитування

З 1973 року Європейський Союз на постійній основі започаткував опитування суспільної думки щодо актуальних питань. Їх від імені Європейської Комісії та інших інституцій ЄС провадить «Євробарометр». Опитування, проведене «Євробарометром» влітку 2022 року, продемонструвало підвищення довіри громадян до Європейського Союзу і переконливу підтримку його заходів, вжитих у відповідь на агресію росії проти України.

Так, аналіз відповідей європейців засвідчує, що 65% із них оптимістично ставляться до майбутнього ЄС. Позитивний імідж ЄС зараз становить 47% – найвищий рівень з осені 2009 року.

Громадяни ЄС підтверджують свою рішучу підтримку заходів ЄС у відповідь на агресію росії проти України. Найбільше схвалення має гуманітарна підтримка (92%), на другому місці – прийом у країнах ЄС українців, які рятуються від війни (90%).  Європейці підтримують економічні санкції, запроваджені ЄС проти російського уряду, підприємств і фізичних осіб (78%). Також високий показник  на підтримку фінансування та постачання військової техніки в Україну (68%).

Результати опитування у країнах

Німеччина

Франція

Польща

Латвія

Швеція

Італія