Євросоюз готовий реалізувати допомогу українському медіарегуляторові через спільні проєкти

15.09.2022

15 вересня  керівник апарату  Національної ради Євген Перелигін зустрівся  із керівником департаменту локального та людського розвитку Представництва ЄС в Україні Мартіном Шрьодером. На зустрічі обговорювалися напрями співпраці з метою імплементації європейського медіазаконодавства у правову медійну сферу України.

Під час зустрічі було йшлося також про розбудову оновленого українського медіаландшафту, який був би інтегрований в інформаційний простір Європи. У цьому контексті та в рамках імплементації нового законодавства про медіа Мартін Шрьодер підтвердив налаштованість європейських фахівців передавати українським колегам найкращий досвід і практику регулювання. У свою чергу Євген Перелигін висловив переконання, що така співпраця допоможе національному медіарегулятору ефективно виконувати нові завдання і функції, що з’являться після ухвалення нового закону про медіа.

Водночас детально були розглянуті найголовніші положення Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги. Європейська сторона підкреслила важливість якомога повнішої імплементації Директиви, як це зазначалося у Висновках Європейської Комісії щодо надання Україні статусу кандидата до вступу в ЄС.

Також  обговорено низку потенційних проєктів у сфері медіа та можливість задіяння на актуальному етапі різних інструментів допомоги, серед них програми Twinning.