Юрій Артеменко: Для мене пріоритет – запустити в цифрі телеканал «Культура» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Юрій Артеменко: Для мене пріоритет – запустити в цифрі телеканал «Культура»

Представники органів влади та експерти 15 квітня під час прес-конференції «Суспільний довгобуд: два роки (без) суспільного мовлення» розповіли про те, що вже вдалося зробити, про перепони, які стоять на заваді розбудові суспільного мовника, і наступні кроки для успішної реалізації цього проекту.

Голова Національної ради Юрій Артеменко зосередився на виконанні регуляторним органом покладених на нього Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» повноваженнях. Основне завдання, яким опікувалася Національна рада, було проведення конференцій, на яких представники громадських об’єднань та асоціацій у різних сферах обирали членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України. Ця процедура відбувалася цілком прозоро і відкрито, наголосив Юрій Артеменко. Абсолютно схвальну оцінку реалізації цього завдання регулятором дали й інші учасники прес-конференції – генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія і директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко. 

Також Національна рада переоформила ліцензії НТКУ, НРКУ та обласних державних телерадіокомпаній, які на першому етапі  створення суспільного мовника увійшли до складу Національної телекомпанії України. На другому етапі, коли буде створено ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»,  всі ліцензії, що зараз належать НТКУ, будуть ще раз переоформлені та видані ПАТ НСТУ.

Для державного мовника, який нині перетворюється у суспільного, Національна рада реалізувала проект, яким особливо пишається, наголосив Юрій Артеменко. Йдеться про  створення єдиної мережі FM-мовлення Українського радіо. Вона спершу будувалася з використанням FM-ресурсу, що належав обласним державним телерадіокомпаніям, і після проведених Національною радою у 2015 і 2016 роках конкурсів  зросла  до 55 ФМ-частот. Таким чином,  Українське радіо в FM-діапазоні сьогодні можна почути у 19 обласних центрах України.

Голова Національної ради поділився роздумами і планами щодо подальшого розвитку суспільного мовника.  Якщо в загальнонаціональних цифрових мультиплексах з’являться вільні канали, Юрій Артеменко вважає доречним, аби на одному з них мовив культурно-освітній телеканал суспільного. «Для мене пріоритет – запустити в цифрі телеканал «Культура», – сказав він під час прес-конференції.

Загалом завад у створенні Національної суспільної телерадіокомпанії чимало, говорили учасники заходу. Деякі з них – стосовно приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» – є намір врегулювати через внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Зміни передбачають приєднання підприємства вже після того, як буде створена юридична особа ПАТ НСТУ. Це ж, за очікуваннями Зураба Аласанії, має відбутися до листопада цього року.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше