Юрій Артеменко і Ольга Герасим’юк беруть участь у засіданні Європейської платформи регуляторних органів

29.10.2015

Голова Національної ради Юрій Артеменко і його перший заступник Ольга Герасим’юк беруть участь у 42-му засіданні Європейської платформи регуляторних органів, що відбувається 28 – 30 жовтня в Нюрнберзі, Німеччина.


У перший день засідання буде присвячене темі забезпечення сталості екосистем медіа-контенту в Європі. Зокрема йтиметься про забезпечення та фінансування якісного медіа-контенту. Запланована практична дискусія щодо інструментаріїв регуляторів для заохочення розмаїття телекомунікаційних джерел і продукту.


Наступного дня працюватимуть паралельні робочі групи, які розглядатимуть питання за напрямами: контент суспільної послуги у мультиплатформному середовищі; аудіовізуальні комерційні комунікації – тренди і виклики; місцеве/регіональне телебачення: моделі фінансування.

Під час 42-го засідання Європейської платформи регуляторних органів Ольга Герасим’юк ознайомила учасників із роботою медіа-сфери України. Особливу увагу приділила питанню прозорості медіа-власності, імплементації відповідного закону, а також роботі, яка ведеться щодо його удосконалення. Зокрема було зазначено, щоЗакон зобов’язує суб’єктів інформаційної діяльності (телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги) розкривати на своєму сайті та надавати Національній раді інформацію про свою структуру власності та відомості про кінцевих вигодоодержувачів. Положення Закону надають регулятору право запитувати додаткові відомості про структуру власності суб’єктів інформаційної діяльності. Він встановлює, що за ненадання інформації про структуру власності, невчасне її надання або надання неправдивої інформації телерадіоорганізація або провайдер програмної послуги сплачує штраф.Водночас регулятор має надавати детальне обґрунтування всім своїм рішенням щодо видачі, відмови у видачі та відмови у продовженні ліцензій тощо.


Назасіданні ЄПРО розглядатимуть і організаційні питання – проект бюджету на 2016 рік, плани щодо подальших зустрічей тощо.