Юрій Артеменко провів нараду з медійниками Запоріжжя

15.09.2017

15 вересня у Запоріжжі відбулася робоча нарада представників засобів масової інформації області з  головою Національної ради Юрієм Артеменком.

Під час зустрічі голова регулятора поспілкувався з керівниками електронних ЗМІ про актуальні питання в роботі регіональних телерадіокомпаній, розповів про нещодавно ухвалене рішення Національної ради щодо подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру  власності і проект закону «Про аудіовізуальні засоби масової інформації», відповів на запитання медійників.

Юрій Артеменко докладно зупинився на внесених до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» змінах щодо мови аудіовізуальних засобів масової інформації. Розповів, як проводяться моніторинги радіоефіру, нагадавши про збільшення відсоткових вимог із 8 листопада. Він наголосив, що з 13 жовтня почнуть діяти  вимоги й до мови програм і передач на телебаченні, а отже, регуляторний орган проводитиме моніторинги ефіру загальнонаціональних, місцевих і регіональних телекомпаній та чітко реагуватиме на порушення законодавчих норм.

Місцевих мовників понад усе цікавили терміни вимкнення аналогового сигналу. Голова  Національної ради  висловився  за те, що це має відбутися тоді, коли хоча б приблизно 80 відсотків населення матимуть змогу приймати зображення в цифрі. При цьому Юрій Артеменко підкреслив важливість створення регіонального мультиплексу в Одеській області, оператором телекомунікацій якого є державний Концерн РРТ, що  стане конкурентом єдиному провайдеру цифрової мережі – приватній компанії з невідомим кінцевим бенефіціарним власником  «Зеонбуд».

Також Юрій Артеменко звернув особливу увагу на ведення ефіру в дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті і контроль, який здійснює Національна рада за виконанням  телерадіокомпаніями правил мовлення у ці дні.

Представники ЗМІ регіону отримали відповіді і на конкретні запитання, що стосуються діяльності їхніх компаній.