Юрій Артеменко провів нараду з медійниками Запоріжжя - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Юрій Артеменко провів нараду з медійниками Запоріжжя

22 грудня в Запоріжжі відбулася робоча нарада представників засобів масової інформації області з  головою Національної ради Юрієм Артеменком.

Він розповів про результати введення мовних квот на радіо і телебаченні, проведення моніторингів телекомпаній щодо дотримання визначених законом обов’язкової частки. Окремо Юрій Артеменко зазначив, що радіостанції Запорізької області виконують квоту щодо пісень українською мовою на рівні 35%. Також найбільший відсоток української мови на півдні і сході зафіксовано в передачах регіональних і місцевих радіостанцій: у Запорізькій області – 90%, Харківській – 87% і Одеській – 83%.

Юрій Артеменко розповів про санкції, які нині застосовуються до ліцензіатів. За його словами, з тих пір, як регуляторний орган був наділений повноваженнями щодо накладання штрафів, ця санкція засвідчила, що вона є дієвою.

Місцеві мовники поставили запитання голові Національної ради, найбільше їх цікавили терміни, коли відбудеться вимкнення аналогового телесигналу. Юрій Артеменко зауважив, що вимкненню  має передувати підготовча роз’яснювальна робота про всі можливі складнощі у перехідний період. При облдержадміністраціях мають бути створені call-центри, які візьмуть на себе функцію інформування та роз’яснення для того, щоб місцеве населення на всіх територіях змогло налаштувати свої прилади для отримання якісного цифрового сигналу.  Він висловив думку, що вимкнення може відбутися у другому кварталі наступного року.

Також  представники ЗМІ регіону отримали відповіді на актуальні питання щодо роботи регіональних телерадіокомпаній, про новий проект закону про аудіовізуальні медіасервіси тощо.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше