Юрій Артеменко став співголовою Комісії з питань відновлення мовлення при Мінінформполітики

24.10.2016

Голова Національної ради Юрій Артеменко став співголовою Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що створена при Міністерстві інформаційної політики України. Іншими співголовами Комісії є Міністр інформаційної політики Юрій Стець і Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш.

Таке переформатування Комісії, а також оновлення її складу були викликані необхідністю ефективної реалізації Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Автономної Республіки Крим, яка була розроблена в Національній раді за участі зацікавлених міністерств, організацій та підприємств.

До складу Комісії також були введені представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення була створена при Міністерстві інформаційної політики на виконання рішення Кабінету Міністрів України від 10 березня 2015 року. У її складі працюють також представники Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, ДП “Український державний центр радіочастот”, Служби безпеки України.

За часи функціонування Комісії вдалося впровадити низку проектів на території проведення АТО, серед яких встановлення передавального обладнання (понад 60 передавачів) від закордонних партнерів, що значно збільшило географію покриття сигналом мовлення у Донецькій та Луганській областях (на 30%).Національна рада, виходячи з нагальних потреб, надала дозволи на тимчасове мовлення на території проведення АТО низці телерадіокомпаній. Таким чином, тимчасове мовлення здійснюють 12 мовників більш як на 50 частотах.

Як відомо, нині тривають роботи над відновленням щогли на РТПС Краматорська, на горі Карачун. Зведення споруди перебуває на завершальній стадії, Концерн РРТ провадить підготовчу роботу для введення об’єкту в експлуатацію. Після встановлення антенно-фідерного обладнання сигнал українських телерадіокомпаній поширюватиметься майже на увесь Донецький регіон.