Юрій Артеменко в ексклюзивному інтерв’ю у програмі “Рандеву” на “5 каналі” про cитуацію з “Інтером”

 


Артеменко також розповів, що може бути приводом для позбавлення телеканалу ліцензії


 


На запитання ведучої про те, чи Нацрада не може, чи не хоче карати людей, які несуть “правду” в маси, Артеменко відповів: “Не можемо. Ми дуже хочемо. От дивіться, я так розумію, приводом для нашої розмови став підпал на “Інтері”… Національна рада, мені з одного боку і приємно, і смішно, у людей це телебачення і ми відповідаємо за телебачення. Національна рада відповідає за телебачення, коли прораховує частоти, коли визначає, що тут має бути розмовний жанр, тут має бути музика, тут має бути стільки-то, стільки-то. Стежить за тим, чи дотримується ця програмна концепція. І якщо є порушення, позбавляємо (ліцензії – 5.ua). Якщо ми будемо влазити в контент або, ще більше, в стосунки між журналістами, то це називається наступ на свободу слова, це називається цензура”.


 


Голова Нацради також розповів, що має статися з каналом, аби Нацрада позбавила його ліцензії: “У нас є кілька фактів. Це такі факти, як: відсутність мовлення протягом року, це два попередження, потім штрафи, потім звернення до суду і потім позбавлення ліцензії за речі, наприклад, розпалювання ворожнечі. Ми діємо відповідно до тих законів, які нам написав парламент. Якщо російський канал порушує закон, показує заборонених осіб, … або якщо він порушує наші закони, наприклад, коли транслюється російський канал, його трансляція не має рекламою перериватися. Якщо ми це бачимо, ми зупиняємо роботу цього каналу. І під це підпадає дуже багато каналів, навіть дитячих. От кажуть, чому ви заборонили російський дитячий мультяшний канал? Тому що вони між дитячими програмами показують прогноз погоди, де Крим є територією Росії. Вибачте, я живу в цій країні, Крим моя країна, тому ми забороняємо”.


 


За словами Артеменка, за два роки закрито 70 російських супутникових каналів.


 


Як повідомляв 5.ua, в інтерв’ю у програмі “Рандеву”, голова Нацради також сказав, що не слухає радіо і взагалі не можу дивитись це телебачення.


 


Відео

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше