Юрій Артеменко: вежа на горі Карачун забезпечить мовленням українських телерадіокомпаній більшість населення Донбасу
Голова Національної ради Юрій Артеменко разом із Президентом України та іншими офіційними особами перебував 5 грудня із робочим візитом у Донецькій області на відкритті телерадіопередавальної вежі на горі Карачун.
Висота зазначеної вежі – 184 метри 41 сантиметр, і на ній закріплено 10 телевізійних і 4 радійних передавачі, повідомив Юрій Артеменко. «Для мене, як і для більшості фахівців, це – досягнення, тому що в нас уже багато років не будувалися такі вежі, і замість 7 місяців її звели за 3 місяці», – сказав він. Найпотужнійший передавач – 20 кВт – працюватиме на розповсюдження програм Національної телекомпанії України, його сигнал сягає північних районів Горлівки, де можна отримати впевнений прийом.
Реалізація цього проекту дала можливість забезпечити покриттям сигналу великі території. Досі телерадіоорганізації, налагоджуючи мовлення на сході країни, встановлювали передавальне обладнання на тимчасово пристосованих спорудах.
Наступне завдання влади – забезпечити сигналом українського мовника додаткові райони, де поки бракує програм і передач вітчизняних телерадіокомпаній. На таких територіях, за словами Юрія Артеменка, планується будівництво маленьких веж, розглядається можливість збільшення потужностей передавачів. Голова Національної ради зауважив, що регулятор звертатиметься до каналів із проханням збільшити потужності їхніх передавачів. «Наша логіка дуже проста: ми – посередники між глядачами та індустрією. Якщо, наприклад, у центрі України до нас звертаються телеканали і просять зменшити потужності передавачів, то ми йдемо на це, щоб галузь не витрачала додаткові кошти. Але на межі з кордоном ми не тільки будемо стояти на ліцензійних умовах, але й просити, щоби потужність підвищили», – наголосив він.
Як відомо, після зруйнування передавальної станції у Краматорську подача сигналу українських мовників на прифронтові й окуповані території припинилася. Тоді ж, у 2014 році відповідно до указу Глави держави розпочалася робота над відновленням мовлення українських телевізійних і радіоканалів у Донецькій і Луганській областях.
Національна рада започаткувала надання українським телерадіокомпаніям дозволів на тимчасове мовлення на територіях, де триває антитерористична операція. За цей час видано понад 70 дозволів телевізійним і радіокомпаніям, серед яких і радіостанція Міністерства оборони України – «Армія FM».