За неправомірну діяльність три провайдери програмної послуги отримали попередження - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

За неправомірну діяльність три провайдери програмної послуги отримали попередження

За результатами проведених перевірок 12 грудня Національна рада вирішила застосувати санкцію «оголошення попередження» одразу до трьох провайдерів програмної послуги – ПП «Бериславське кабельне телебачення», м. Берислав Херсонської обл., ТОВ «Телерадіокомпанія-Мірік-ТВ», м. Запоріжжя і ТОВ «Юніверс Лайн», м. Славутич Київської обл. Протягом місяця ліцензіати зобов’язані привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Під час перевірки ПП «Бериславське кабельне телебачення» Національна рада виявила порушення частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки провайдер надавав абонентам універсальну програмну послугу, затверджену рішенням Національної ради від 08.12.2016 № 2572, не в повному обсязі. Зокрема, в аналоговій технології розповсюдження не зафіксовано однієї програми та у цифровій технології – чотири програми.

Так само у неповному обсязі програми поширював провайдер із Запоріжжя – ТОВ «Телерадіокомпанія-Мірік-ТВ». У його програмній послузі, затвердженій рішенням Національної ради від 24.11.2016 № 2472 (зі змінами, внесеними рішенням Національної ради від 13.09.2018 № 1477 (додаток 3), бракувало трьох програм.

Крім того, у складі його програмної послуги зафіксовано ретрансляцію двох іноземних телеканалів, що не входять до переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «gulliGIRL», «TV 1000». Це порушує частину другу статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». 

Норми цієї ж статті не дотримався ТОВ «Юніверс Лайн», м. Славутич Київської обл., оскільки ретранслював 15 таких іноземних програм: «Приключения HD», «Кинокомедия», «Paramount channel», «Остросюжетное», «Киносемья», «Диалоги о рыбалке», «Кинохит», «A home of HBO (Amedia)», «Смайлик ТВ», «Кинопремьера», «Киносвидание», «Кинопремиум», «Мужское кино», «Киномикс», «Мульт и музыка». Також він порушив вимоги пункту 2.3 розділу ІІ Положення щодо загальної концепції добору програм для ретрансляції, адже змінив загальну кількість програм програмної послуги: за ліцензією – 47 програм (з них вітчизняних – 29), фактично – 74 програми (з них вітчизняних – 37).

За інформацією, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, під час здійснення перевірки Національна рада також з’ясувала, що до установчих документів компанії ТОВ «Телерадіокомпанія-Мірік-ТВ» було внесено зміни щодо складу або інформації про засновників, однак провайдер не переоформив ліцензію у зв’язку з цими змінами, чим порушив вимоги пункту 2.10 розділу ІІ Положення.

Керуючись нормами чинного законодавства, Національна рада визнала відповідні порушення та оголосила усім трьом ліцензіатам попередження. 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше