За порушення законодавства про рекламу на двох харківських мовників накладено штраф

09.11.2015

На звернення Національної ради щодо порушення двома харківськими компаніями – «Регіональною телемовною компанією «Тоніс – центр» і телерадіокомпанією «Право А/ТВК» – законодавства про рекламу на них накладено штрафні санкції. Відповідні рішення ухвалені Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Харківській області.

Порушення обох мовників стосувалися частини другої статті 9 Закону України «Про рекламу», згідно з якою реклама у теле- і радіопередачах на їх початку і наприкінці повинна бути чітко відокремлена від інших програм, передач. Недотримання ліцензіатами Національної ради вимог закону було виявлено під час планових перевірок. У зв’язку з тим, що контроль за дотриманням законодавства України про рекламу щодо захисту прав споживачів реклами здійснює в межах своїх повноважень Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів, до цього органу було надіслано звернення Національної ради.

За результатами їх розгляду до мовників застосовано санкцію – стягнення штрафу. Так, «Регіональна телемовна компанія «Тоніс – центр» сплатила 416 грн. 65 коп., а ТРК «Право А/ТВК» – 1700 грн.

Звертаємо увагу телерадіомовників на необхідність дотримуватися вимог законодавства про рекламу.