Захисники тварин пропонують розробити методичні рекомендації для мовників після виходу однієї із передач на каналі «Магнолія ТВ» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Захисники тварин пропонують розробити методичні рекомендації для мовників після виходу однієї із передач на каналі «Магнолія ТВ»

Національна рада на засіданні 19 травня розглянула результати позапланової перевірки ТОВ «Магнолія-ТВ» і визнала порушення ним вимог абзацу восьмого частини другої статті 6, частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та вказала мовникові на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.

Перевірка компанії проводилася у зв’язку зі скаргами, що надійшли на адресу Національної ради від адвоката Андрія Руденка, щодо трансляції в ефірі 20 січня 2016 року передачі «Відкритим текстом», у якій обговорювалося питання поводження з безпритульними собаками. Один із запрошених у студію гостей висловлювався позитивно стосовно необхідності вбивства собак.

Національний регулятор під час ухвалення рішення брав до уваги не лише норми чинного законодавства, а й висновки незалежних експертів про вплив змісту передачі на психологічний стан дітей, адже вона виходила в ефір о 17 год. 20 хв. без необхідного повідомлення, і багато дітей могли її бачити у цей час.

Директор компанії «Магнолія-ТВ» Євгенія Ткаченко визнала редакційну помилку. За її словами, журналісти, які готували передачу, не врахували морального аспекту питання. Вже у стінах Національної ради директор обговорила нюанси передачі із зоозахисниками і попросила у них вибачення.

Члени громадських організацій, які опікуються захистом тварин, не вимагали покарати мовника, вони лише наполягали, що не можна запрошувати у студію вбивць тварин, аби вони розповідали про свої переконання. Крім того, Андрій Руденко наголосив, що у цій ситуації жодним чином не йдеться про обмеження свободи слова. Він запропонував виробити певні методичні рекомендації для медіа з цього питання.

Таким чином, регуляторний орган не застосував до компанії санкції «оголошення попередження», як це пропонувалося проектом рішення. Адже, за словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка, Національна рада – це не каральний орган, який ставить собі за мету покарати за найменшу провину. Головне – щоб дотримувався баланс інтересів мовника і глядача. У цьому випадку порозуміння досягнуто.

Члени Національної ради висловили підтримку пропозиції представника громадськості стосовно розроблення методичних рекомендацій для засобів масової інформації щодо висвітлення питань поводження з тваринами.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше