Захист неповнолітніх у ЗМІ – у полі зору EPRA - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Захист неповнолітніх у ЗМІ – у полі зору EPRA

Під час 43-го засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), що відбулося 25 – 27 травня в Барселоні, Іспанія, у рамках Робочої групи ІІ «Дослідження проблем захисту неповнолітніх – акцент на реаліті-шоу та конкурсах талантів» обговорювалося питання захисту неповнолітніх у разі їх участі у цих програмах. Оскільки зазначена проблематика викликає справжнє занепокоєння європейських медіа-регуляторів, було проведено спеціальне дослідження.

 З метою збору огляду підходів регулювання реаліті-шоу і талант-шоу 31 країні-члену EPRA було запропоновано відповісти на низку питань. На основі опитувальника було підготовлено документ, у якому відображено досвід країн-членів платформи в регулюванні цих програм за участі дітей.

 Зокрема, в ньому виділено розділи стосовно захисту неповнолітніх від контенту в реаліті-шоу і талант-шоу, участі неповнолітніх в реаліті-шоу, досвіду. Документ є особливо цікавим і корисним з огляду на те, що в ньому наводяться конкретні факти і ситуації, що мали місце у різних країнах, приклади кращих практик.

 Крім того, ставилися запитання про доцільність визначення й регулювання зазначених жанру, формату, контексту таких передач тощо.

 Національна рада зробила неофіційний переклад цього документа і пропонує його для ознайомлення медіа-спільноті.

Текст документа дивіться за посиланнями: англійською мовою, в перекладі українською.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше