Законопроєкт про медіа може бути проголосований у парламенті до Дня Незалежності - Ольга Герасим'юк - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Законопроєкт про медіа може бути проголосований у парламенті до Дня Незалежності – Ольга Герасим’юк

Голова Національної ради розповіла слухачам «Українського радіо», які вимоги має виконати Україна у медіасфері для того, щоб залишитися кандидатом у ЄС. Вона запевнила, що є всі передумови для того, щоб якнайшвидше виконати головні умови європейців, адже у Верховній Раді України вже зареєстровано проєкт закону про медіа, який погоджений Радою Європи, саме він і стане запорукою успіху. Є всі шанси, що законопроєкт парламентарі розглянуть вже влітку.

  • Найперша умова – подолати надмірні приватні інтереси в медіа. Зрозуміло, що йдеться про прозорість медіавласності, про обмеження впливу власників на редакційну політику мовників. Законопроєкт містить необхідні положення.
  • Друга – імплементація положень Директиви про аудіовізуальні медіа послуги. Законопроєкт передбачає урівняти в правах усіх гравців медіаринку, він запроваджує регулювання не лише традиційних медіа – преси, радіо і телебачення, а й тих, які діють у сфері високих технологій (онлайн та інтернетмедіа).
  • Третя – зміцнення ролі медіарегулятора. Законопроєкт пропонує чіткі і прозорі правила регулювання, визначає категорії порушень та відповідальність, яку мають нести медіа.

Докладніше слухайте тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше