Засадничі принципи премії «Телетріумф» потребують перегляду

18.12.2012

17 грудня 2012 року в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася робоча зустріч із обговорення підходів до організації Національної телевізійної премії «Телетріумф».

У ній взяли участь голова Національної ради Володимир Манжосов, заступник голови Лариса Мудрак, члени Національної ради Ірина Опілат, Євген Баранов, Микола Фартушний, почесний голова Незалежної асоціації телерадіомовників Тетяна Лебедєва, генеральний директор ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» Олександр Богуцький, заступник голови правління АТЗТ «Українська незалежна ТВ-корпорація» («Інтер») Сергій Амелічев, головний виконавчий продюсер ТОВ «ТРК «Україна» Григорій Тичина, директор департаменту розвитку мережі мовлення ТРК «Студія «1+1» у формі ТОВ Олег Черниш, голова ради директорів обласних ТРК, генеральний директор ДО «КДРТРК» Олександр Савенко, заступник генерального директора Національної телекомпанії України Ігор Толстих, керівник PR-відділу ПІІ у формі ТОВ «ТРК «НБМ» Олена Матузко.

Учасники обговорення зійшлися на тому, що необхідність перегляду засадничих принципів премії «Телетріумф» назріла давно. Це, зокрема, підтверджують і критичні публікації, які з’явилися в засобах масової інформації після цьогорічної урочистої церемонії нагородження переможців.

Зокрема, Володимир Манжосов наголосив, що ідеологія премії визначена давно – це премія, переможців якої визначають професіонали. Її мета – відзначати найбільш прогресивні досягнення галузі й визначати орієнтири на майбутнє. Тут треба враховувати увесь спектр телевізійного простору, не забуваючи про державні й місцеві телекомпанії, соціальні проекти тощо. Головне завдання – знайти правильні підходи до організації «Телетріумфу», аби уникнути надмірної критики і необґрунтованих звинувачень.

Як зауважив Олександр Богуцький, необхідно дотримуватися традицій, які вже склалися за 12 років проведення «Телетріумфу», і партнерських взаємостосунків між організаторами премії – телеканалами та національним регулятором. Тому підходи до засадничих принципів премії мають бути виваженими. Це стосується і визначення експертів та номінацій, і проведення урочистої церемонії, і, звичайно, телевізійної трансляції, яка цього року, за його словами, була дуже вдалою.

Лариса Мудрак наголосила на необхідності системної роботи Оргкомітету, який має працювати упродовж року над вибудовуванням суспільного діалогу, підвищенням ролі й поглибленням філософії премії як суто національної, з українським телевізійним продуктом. Вона також запропонувала продовжити діалог з топ-менеджерами каналів у січні 2013 року.

Про необхідність широкої інформаційної роботи сказала і Тетяна Лебедєва, яка також висловила конкретні пропозиції щодо трансформування телевізійної премії.

Найбільшим досягненням цьогорічного «Телетріумфу», за словами Сергія Амелічева, було те, що на відміну від попередніх років на конкурс потрапляли лише вітчизняні продукти та особистості, котрі мають українське громадянство.

Загалом учасники обговорення підтримали пропозицію щодо проведення наступної зустрічі з викладом конкретних напрацювань наприкінці січня 2013 року.


Перейти до вмісту