Засідання Національної ради 21 травня не відбулося

21.05.2019

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк не відкрила засідання, яке було заплановане на 21 травня, з  тієї причини, що, на її думку, ситуація зі звільненням Юрія Артеменка залишилася непроясненою із законодавчого погляду. Друга  підстава, через яку не змогло відбутися засідання Національної ради, – брак кворуму, оскільки сьогодні були відсутні два члени регуляторного органу – Валентин Коваль і Олег Черниш.

Ольга Герасим’юк повідомила, що звернулася до Парламенту з листом із проханням роз’яснити ситуацію щодо звільнення голови Національної ради, і Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики має розглянути його й дати свої висновки.

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук і член Національної ради Сергій Костинський висловили думку  про те, що у згаданій ситуації дотримано вимог Конституції України і законодавства, тому національний регулятор може працювати без висновків парламентського комітету, оскільки тлумачити закони має право лише Конституційний суд.

Усі члени Національної ради погодилися з необхідністю провести засідання найближчим часом через значну кількість важливих питань. Дата його проведення має бути обговорена з усіма членами Національної ради.

Про день і час чергового засідання Національної ради буде повідомлено додатково.