Застосування стандарту DVB-T2 не потребує внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Застосування стандарту DVB-T2 не потребує внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України

Під час брифінгу, що відбувся у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення 28 вересня 2011 року, голова цього регуляторного органу Володимир Манжосов повідомив журналістам, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України надала ґрунтовне роз’яснення щодо застосування стандарту цифрового наземного телевізійного мовлення DVB-T.


У цьому роз’ясненні зазначається, що відповідно до пункту 38.1 Плану використання радіочастотного ресурсу України до переліку діючих в Україні радіотехнологій віднесено радіотехнологію «Цифрове наземне телевізійне мовлення стандарту DVB-T», де саме літера «Т» (Terrestrial – наземний) визначає відмінність технології у DVB системах, а саме: «S» (Satellite – супутник) та «C» (Cable – кабель). Нормативним документом, що визначає цю технологію, є Державний стандарт України ДСТУ EN 300 744, розроблений на основі відповідного європейського стандарту. У Плані використання частотного ресурсу цей стандарт визначено і як базовий, і як основний загальний стандарт.


Еволюційним розвитком стандарту DVB-T став стандарт DVB-T2, що суттєво покращує показники пропускної здатності фізичного каналу телевізійного мовлення за умови непогіршення інших характеристик цього каналу і не вносить змін у побутову інфраструктуру та порядок функціонування мереж цифрового ефірного наземного телевізійного мовлення, що визначені базовим стандартом.


Стандарт мовлення DVB-T2 доповнює DVB-T (EN 300 744) в частині застосування більш ефективних видів модуляції і підвищує майже на 50% ємність каналів цифрового телевізійного мовлення.


Ці зміни не впливають на інші характеристики каналу телевізійного мовлення, а тому повністю відповідають вимогам підписаної Україною Регіональної угоди «Женева-2006», що підтверджується документами Міжнародного союзу електрозв’язку, ETSI та Європейського радіомовного союзу.


Крім цього, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України зазначає, що питання стосовно перспектив розвитку стандартів цифрового телемовлення обговорювалося на міжвідомчій нараді. Висновок цього обговорення – необхідно як підтримувати впровадження передових телевізійних технологій, так і не дозволяти дискримінації вже існуючих. Такий підхід до нормативної бази дозволить у майбутньому при розширенні номенклатури стандартів цифрового наземного мовлення в стислі терміни опанувати сучасні радіотехнології при розбудові ефірного простору України та не стримуватиме функціонування вже розвинутих мереж.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше