Затверджені зміни до актів Національної ради і рішення щодо діяльності ліцензіатів - про результати засідання 15 грудня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Затверджені зміни до актів Національної ради і рішення щодо діяльності ліцензіатів – про результати засідання 15 грудня

Національна рада 15 грудня внесла зміни до чотирьох своїх нормативно-правових актів, дозволила мовникам на період воєнного часу мовити за тимчасовими дозволами, доповнила перелік іноземних каналів, продовжила ліцензії на мовлення кільком компаніям, а також термін повноважень Громадської ради, видала нові ліцензії провайдера програмної послуги. Про основні рішення регулятора – далі.

Три регуляторні акти Національної ради були оновлені. Регулятор затвердив зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору; Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги; Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу.

Загалом зміни до цих документів обумовлені необхідністю уточнення термінології  у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про електронні комунікації», а також специфікою і дією режиму воєнного стану.

Усі ці акти будуть подані на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

Змінені положення Регламенту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стосуються роботи з електронним документообігом в регуляторі, зокрема  візування документів, їх електронного проходження у структурі апарату Національної ради. Зміни запроваджуються в тому числі з метою стійкості та інституційної спроможності регулятора у форс-мажорних обставинах реалізовувати свої повноваження і функції.

П’ять іноземних телеканалів внесені Національною радою до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються – TRAVELXP 4K, KINO 1 HD, 4ever drama, 4ever theater, Eternal Word Television Network. Вони можуть транслюватися провайдерами на території України.

Ознайомившись зі звітом за два роки діяльності Громадської ради, що діє при Національній раді, та врахувавши постанову Уряду про діяльність громадських рад у воєнний період, медіарегулятор ухвалив рішення про продовження терміну повноважень цього дорадчого органу до припинення чи скасування воєнного стану на території України.

Низка рішень Національної ради була пов’язана із наданням дозволів на тимчасове мовлення. Регулятор дозволив подальшу роботу радіостанцій на територіях з особливим режимом мовлення – у населених пунктах Донецької та Луганської областей. Тут упродовж наступного року далі працюватимуть «Радіо «Культура» Національної суспільної телерадіокомпанії України, «Радіо НВ» – ТОВ «ТРК «Радіо-Ера», м. Київ, «Громадське радіо» – ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо», м. Київ.

Крім того, на основі Положення про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні регулятор видав дозволи на тимчасове мовлення на воєнний час 10 компаніям. Це такі радіостанції:

  • АТ «НСТУ» (позивні «Українське радіо»), м. Київ, – на частоті 102,4 МГц у м. Южноукраїнську Миколаївської області;
  • Центральній телестудії Міністерства оборони (позивні «Армія FM – військове радіо») – на частотах 107,9 МГц у м. Сумах і 107,6 МГц у м. Хмельницькому;
  • ТОВ «Телерадіоорганізація «Радіо Україна» (позивні «Радіо Байрактар»), м. Київ, – на частоті 89,5 МГц у м. Миколаєві;
  • ПП Фірма «Лямін» (позивні «Радіо РОКС – Україна»), м. Київ, – на частоті 99,9 МГц у м. Мукачевому Закарпатської області;
  • ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо» (позивні «Громадське радіо»), м. Київ, – на частотах 88,3 МГц у м. Миколаєві і 91,5 МГц у м. Нікополі Дніпропетровської області;
  • ТОВ «ТРК Медіа ФМ» (позивні «Радіо Рокс – Україна»), м. Дніпро, – на частоті 90,5 МГц у м. Дніпрі зі збільшеною потужністю передавача;
  • ТОВ «ТРК Клас» (позивні «Перець FM», «Стильное»), м. Київ, – на частоті 89,7 МГц у м. Дніпрі зі збільшеною потужністю передавача;
  • ТОВ «Наше радіо», м. Київ (позивні «Наше радіо») на частоті 105,4 МГц у м. Кременчуці Полтавської області, обсяг мовлення – 24 години на добу у парні числа місяця. Відтепер передачі цієї компанії можна буде слухати цілодобово, оскільки вона мовить на цій же частоті у непарні числа місяця;

а також два телеканали мовитимуть у цифрі в Івано-Франківську на 30 ТВК:

  • ТОВ «Івано-Франківська ТРК «Канал-402» (логотип «К-402») і
  • Івано-Франківське міське КП ТРК «Вежа» (логотип «ВЕЖА»).

Регулятор видав трьом компаніям ліцензії провайдера програмної послуги. ПП «Телевізійний кабельний центр» надаватиме послуги у м. Подільську Одеської області, ФОП МАЗУР О. М. – у м. Тульчині Вінницької області, а ТОВ «КВОРУМ» – у смт Донці Харківської області.

Два мовники перейшли у своїй діяльності від аналогового до цифрового мовлення згідно з Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору. ТОВ «Телерадіокомпанія «ТБ Стимул» (логотип «2+2 ТБ-СТИМУЛ»), м. Київ, транслюватиме передачі на 1-му каналі багатоканальної телемережі МХ-5 у м.  Кропивницькому.  ТОВ ТРК «Лайк ТВ» (логотип «LIKE TV» (комбіноване)), м. Шепетівка Хмельницької області, працюватиме на 3-й програмі 40 ТВК у м. Шепетівці й на території Шепетівської міської територіальної громади.

Мовники внесли зміни до своїх ліцензій щодо програмних концепцій і логотипів. Серед них – ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1». На супутнику вона тепер мовитиме із логотипом «1+1 УКРАЇНА» замість «1+1 International». Свій формат телеканал визначив як розважальний із фільмопоказом. Повністю інформаційним став телеканал «FREEДOM» – ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України». А ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» («ICTV») у своєму логотипі тепер використовуватиме словесний елемент «ICTV», а поряд – цифру «2» у квадраті.

На клопотання ліцензіатів було анульовано кілька ліцензій на мовлення і провайдера програмної послуги. Це стосується мовників – ВКП ТОВ фірми «Рубікон» (логотип «РУБІКОН»), м. Васильків Київської області, КП державної студії «Калуське міське телебачення» (логотип «КМТ»), м. Калуш Івано-Франківської області (телеканал переходить на цифрове мовлення), ТОВ ТРК «НІС-ТВ» (логотип «35»), м. Миколаїв, ТОВ «Медіа Група «Надія» (позивні «Радіо Голос надії»), м. Київ, а також провайдера ПП «Телевізійний кабельний центр» із Подільська Одеської області – він отримав нову ліцензію, тож попередню анульовує.

Національна рада продовжила термін дії ліцензій семи радіомовникам і супутниковому телеканалу «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» – КП «ТРК «Перший західний», м. Львів; переоформила низку ліцензій компаній на їх прохання у зв’язку зі зміною технічних характеристик мовлення, складу редакційних рад, керівників, кінцевих бенефіціарних власників, переліку пов’язаних осіб, місцерозташування компаній тощо.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше