Затверджено нову редакцію Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України

19.09.2011

Під час засідання Національної ради 1 грудня цього року було затверджено нову редакцію Плану розвитку телерадіоінформаційного простору України.

Про необхідність доопрацювання існуючого Плану неодноразово зазначали члени Національної ради.
„Головним чином нова редакція передбачає розбудову багатоканального цифрового мовлення в Україні. А зокрема – створення мережі у складі чотирьох мультиплексів, які забезпечуватимуть цифрове мовлення”, – зазначив голова Національної ради Володимир Манжосов під час брифінгу Національної ради. За його словами, документ розроблено на 2011 рік. Наступні роки до нього вноситимуться зміни та доповнення шляхом ухвалення відповідних рішень.

Національна рада провела консультації з провідними діячами галузі та сформувала пропозиції щодо подальшого розвитку вітчизняного телерадіопростору у стислі терміни.Довідково:План розвитку національного телерадіоінформаційного простору України розробляється і затверджується Національною радою відповідно до ст. 21 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”.
На підставі Плану розвитку Національна рада ухвалює рішення про створення та розвиток каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж, які передбачають використання радіочастотного ресурсу України, визначає конкурсні умови та оголошує конкурси на отримання ліцензій на мовлення, визначає умови ліцензій на мовлення.
Вперше План розвитку був розроблений Національною радою у 2006 році. У період з 2007 по 2009 роки до Плану розвитку вносилися зміни та доповнення.

План розвитку телерадіоінформаційного простору України буде оновлено після державної реєстрації.