Затверджено нову Систему візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована

19.09.2011

Нагадуємо, метою ухвалення цього регуляторного акта є, передусім, захист прав неповнолітніх глядачів від засилля жорстокості та насильства на вітчизняному телеекрані, етичних і моральних суспільних норм. Він має спростити нагляд за програмним наповненням каналів щодо дотримання телерадіоорганізаціями чинного законодавства, яке регулює сферу суспільної моралі, та дасть змогу Національній раді належним чином забезпечити реалізацію єдиної державної політики у сфері телебачення і радіомовлення.

Документ попередньо був розглянутий і взятий за основу Національною радою (рішення № 1879 від 15.12.2010) та оприлюднений на веб-сайті Національної ради для громадського обговорення.

Відповідно до вимог Законів України: «Про телебачення і радіомовлення», «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» контрольно-аналітичним управлінням та управлінням правового забезпечення було проаналізовано надані пропозиції.

Пропозиції, що надійшли від Індустріального Телевізійного Комітету (ІТК), заперечують достатні повноваження Національної ради для прийняття Системи візуальних позначок. Однак норми чинних законів, зокрема, ч. 3 ст. 7 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” та ст. 15, 17 Закону України „Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, наділяють Національну раду достатніми повноваженнями для прийняття регуляторних актів, тому ці пропозиції не можуть бути враховані.

Рішенням від 6 липня Систему візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції залежно від аудиторії, на яку вона розрахована, затверджено Національною радою, і цей документ буде поданий для державної реєстрації до Міністерства юстиції України.