Затверджено новий склад Громадської ради при Національній раді

25.12.2020

На засіданні 23 грудня Національна рада розглянула отримані заяви кандидатів до складу Громадської ради і шляхом рейтингового голосування обрала серед них й затвердила склад Громадської ради.  Таким чином, до нового складу дорадчого органу увійшло 14 осіб. Серед них – авторитетні фахівці медіасфери, представники громадських організацій, що діють  у галузі медіаправа, телебачення, кіно, психології,  журналістики і телекомунікаційних послуг. Термін повноважень Громадської ради – два роки.

Загалом у період із 13 листопада по 12 грудня до регулятора надійшла 21 заява. Серед претендентів до складу Громадської ради 16 осіб рекомендували громадські організації, ще 5 були самовисуванцями. 10 осіб із загальної кількості кандидатів уже входили до Громадської ради у попередні періоди.

Відповідно до Положення про Громадську раду до її складу можуть входити представники професійних недержавних неприбуткових організацій, асоціацій, які легалізовані у встановленому законодавством порядку, а також авторитетні фахівці сфери, яка стосується предмету регулювання Національної ради. Право висування претендентів у члени Громадської ради реалізується громадянами через організації або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Положенням. Загальна кількість членів Громадської ради встановлюється рішенням Національної ради, але не може перевищувати 15 осіб.

Таким чином, за результатами рейтингового голосування членів Національної ради Громадську раду затверджено у такому складі:

1. АНДРІЄНКО Олена Валеріївна – рекомендована ВГО «Всеукраїнська Рекламна Коаліція»;
2. БОЙКО Сергій Юлійович – рекомендований Асоціацією «Телекомунікаційна палата України»;
3. БОЛЬШАКОВА Ольга Юріївна – рекомендована ГО «Східноєвропейський інститут проблем медіа»;
4. БОРИСЕНКО Олександр Васильович – самовисуванець;
5. ВЕСЕЛОВСЬКА Вікторія Вікторівна – рекомендована Миколаївською обласною громадською організацією «Миколаївський прес-клуб»;
6. ГЛУЩЕНКО Олександр Леонідович – рекомендований Інтернет Асоціацією України (ІнАУ);
7. ГОЛУБЄВА Олена Євгеніївна – самовисуванка;
8. КЛІТНА Наталія Іванівна – рекомендована Асоціацією правовласників та постачальників контенту;
9. М’ЯСНИКОВА Катерина Андріївна – рекомендована Національною асоціацією медіа (НАМ);
10. НАЙДЬОНОВА Любов Антонівна – рекомендована Українською асоціацією медіапсихологів та медіапедагогів;
11. ПОЛЯК Юлія Вікторівна – рекомендована Громадською спілкою «Всеукраїнська асоціація мовлення громад»;
12. ПРАВДИЧЕНКО Аліна Анатоліївна – самовисуванка;
13. СТРОЙКО Ірина Анатоліївна – рекомендована Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація правників України»;
14. СЬОМКІН Сергій Вікторович – рекомендований Асоціацією «Індустріальний телевізійний комітет».

До 22 січня 2021 року Громадська рада у новому складі має провести перше організаційне засідання, на якому її члени між собою оберуть голову і секретаря. У зв’язку із запровадженням в Україні обмежувальних карантинних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, це засідання відбудеться в онлайн-режимі.

Повноваження попереднього складу Громадської ради закінчилися 6 грудня 2020 року. Під час онлайн-засідання 3 листопада члени дорадчого органу підбили підсумки своєї діяльності. Загалом, за два роки робити Громадська рада провела 16 засідань і ухвалила 19 рішень.  Також нею було підготовлено велику кількість звернень, на які реагували і Національна рада, і Верховна Рада, й інші державні органи. Зі Звітом Громадської ради за 2018-2020 рр. можна ознайомитися за посиланням.