Затверджено розміри штрафів, які можуть стягуватися за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення

12.06.2015

11 червня Національна рада затвердила Розміри штрафів, які можуть накладатися на телерадіоорганізації та провайдерів програмної послуги за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення. Документ буде подано на державну реєстрацію до Міністерства юстиції.


Згідно з документом сума штрафу обчислюється з розміру ліцензійного збору телерадіоорганізації або провайдера програмної послуги. Передбачено 15-ти відсоткове стягнення за вчинення ліцензіатом порушень, передбачених абзацами другим – шостим частини другої статті 6 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”; 10-ти відсоткове – за вчинення ліцензіатом порушень, передбачених абзацом сьомим – дванадцятим частини другої, частини третьої статті 6 цього закону і 5-ти відсоткове – за порушення інших норм закону або умов ліцензії.


Як зауважив заступник голови Національної ради Григорій Шверк, питання застосування штрафних санкцій законодавчо недостатньо врегульоване. «Жоден законодавчий акт, жодна постанова Кабінету Міністрів не визначають розмірів штрафів, які Національна рада має стягувати із порушників законодавства у сфері телебачення і радіомовлення… На мій погляд, попередження – це запобіжний захід, а вжити впливових заходів – це призначити штраф за порушення», – сказав він.


Нагадаємо, проект розмірів штрафів у лютому цього року було винесено на громадське обговорення. Нині його погоджено з усіма зацікавленими органами – Держкомтелерадіо, Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством інформаційної політики, Державною регуляторною службою України.


Розміри штрафів також відповідно до частини десятої статті 72 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” будуть подані на погодження до Кабінету Міністрів України.