Затверджено склад робочої групи із нагляду за дотриманням виборчого законодавства у медіа під час виборчої кампанії Президента України

20.12.2018

На засіданні 20 грудня Національна рада затвердила склад робочої групи для здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборчої кампанії Президента України у 2019 році.

 Робочу групу очолює перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк. До її складу входять член Національної ради Сергій Костинський, керівник апарату Сергій Кучерук – заступник керівника робочої групи, керівники управлінь та відділів Національної ради.

Робоча група відповідно до Законів України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про телебачення і радіомовлення» та «Про вибори Президента України» аналізуватиме поширювану електронними ЗМІ інформацію, пов’язану з проведенням виборчої кампанії.

Головним інструментом нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства є моніторинг телерадіопрограм, який проводиться під час передвиборної кампанії. Він передбачає цілодобовий аналіз мовлення загальнонаціональних теле- і радіоканалів, українських та іноземних супутникових телеканалів, вибіркових систематичних моніторингів регіональних і місцевих ЗМІ. Також робоча група розглядатиме звернення та скарги юридичних і фізичних осіб стосовно питань, пов’язаних з діяльністю телерадіоорганізацій під час виборчої кампанії.

Засідання робочої групи Національної ради традиційно будуть відкриті, тому представники ЗМІ, громадських організацій та спостережних місій можуть бути присутні на них. На сайті регуляторного органу оприлюднюватиметься інформація про розглянуті питання.

Згідно з частиною першою статті 17 Закону України «Про вибори Президента України», чергові вибори Президента України відбуваються в останню неділю березня п’ятого року повноважень Президента України. Відповідно  вибори Президента відбудуться 31 березня 2019 року.