Затверджено склад робочої групи з нагляду за дотриманням ЗМІ законодавчих вимог під час місцевих виборів

03.09.2020

Національна рада створила Робочу групу для здійснення нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства під час виборчої кампанії депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2020 році. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 3 вересня.

Очолить робочу групу відповідальний секретар Національної ради Юрій Зіневич. Члена Національної ради Максима Онопрієнка визначено заступником голови робочої групи. До складу робочої групи увійдуть керівник апарату Національної ради Сергій Кучерук, керівники структурних підрозділів та спеціалісти відділів.

Робоча група відповідно до Законів України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», «Про телебачення і радіомовлення» та Виборчого кодексу України аналізуватиме поширювану електронними ЗМІ інформацію, пов’язану з проведенням виборчої кампанії.

Головним механізмом нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями виборчого законодавства є моніторинг телерадіопрограм, який проводиться під час передвиборної кампанії. Такий інструмент передбачає цілодобовий аналіз мовлення загальнонаціональних теле- і радіоканалів, українських та іноземних супутникових телеканалів, вибіркових систематичних моніторингів регіональних і місцевих ЗМІ. Водночас робоча група розглядатиме звернення та скарги юридичних і фізичних осіб стосовно питань, пов’язаних із діяльністю телерадіоорганізацій.

Інформація про розглянуті питання оприлюднюватиметься на сайті регуляторного органу. Протягом 30 днів після завершення виборчої компанії робоча група подасть Національній раді звіт за результатами діяльності, який буде затверджено на засіданні.

Як відомо, Центральна виборча комісія оголосила 5 вересня 2020 року початком виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня 2020 року.