Затверджено склад робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа

16.09.2016

На засіданні 15 вересня Національна рада затвердила склад робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа. До неї, окрім фахівців Національної ради, увійшли представники телеканалів, правозахисники, психологи і громадські медіа-експерти. Очолює групу перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

 Метою створення такої робочої групи є напрацювання спільних для всіх учасників ринку підходів до роботи над створенням програмам і передач, до яких залучаються діти. Зокрема це стосується і таких особливо чутливих суспільних тем, як насильство і сексуальна наруга.

 Робочу групу було організовано за результатами наради, яка відбулася в березні ц.р. Дискусія велася стосовно того, як знайти баланс у висвітленні соціально важливих тем і водночас не зашкодити дитині. Обговорення засвідчило потребу у виробленні певних правил залучення дітей до телевізійних передач, аби убезпечити їх від моральних чи психологічних травм.

 Робоча група вже провела чотири засідання і напрацювала перший документ – Спільний акт узгодження «Захист дитини, яка зазнала сексуального насильства, при залученні до медіа-виробництва».

 Триває робота над методичними рекомендації для мовників. Проведення наступного засідання заплановано на кінець вересня.