Затверджено та винесено на громадське обговорення проект нової редакції Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору

01.10.2013

РЕГУЛЯТОРНИЙ ОРГАН У СФЕРІ ТЕЛЕРАДІОМОВЛЕННЯ НА ЗАСІДАННІ 1 ЖОВТНЯ, КЕРУЮЧИСЬ СТАТТЯМИ 21, 22 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ», СТАТТЯМИ 15, 17, 24 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО НАЦІОНАЛЬНУ РАДУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ», ЗАТВЕРДИВ ПРОЕКТ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ ПЛАНУ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕЛЕРАДІОІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ.

Регуляторний орган у сфері телерадіомовлення на засіданні 1 жовтня, керуючись статтями 21, 22 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», статтями 15, 17, 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», затвердив проект нової редакції Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради від 01.12.2010 № 1684 (із змінами, внесеними згідно з рішеннями Національної ради № 2874 від 14.12.2011, № 2561 від 26.12.2012), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2010 за № 1294/18589.

Голова Національної ради Володимир Манжосов пояснив процедуру затвердження нової редакції Плану: «Ми проводимо таку роботу ближче до кінця року – готуємо пропозиції до нової редакції Плану розвитку. Потім ми затверджуємо тільки проект, виносимо на громадське обговорення протягом місяця, а потім ухвалюємо остаточне рішення з урахуванням усіх пропозицій, які до нас надійдуть. Після цього ми повинні зареєструвати цей документ в Міністерстві юстиції України».

Член Національної ради Микола Фартушний, який є головою робочої групи з підготовки змін до Плану розвитку, відзначив основні зміни, які буде внесено до регуляторного акта. Він зазначив: «Щороку ми редагуємо План розвитку і затверджуємо нову редакцію. Відповідно до цього є редакційні правки, які уточнюють позиції, щодо яких у нас протягом року виникали проблеми. Також є речі, які ми плануємо з урахуванням подій, що відбулися. Основною зміною в Плані розвитку, яка буде пропонуватися до прийняття, є коригування в реалізації програми впровадження цифрового мовлення. Ми оптимістично планували почати відключення «аналогу» вже в 2013-му році, але ситуація склалася таким чином, що ми не змогли цей план реалізувати. Тому на 2014-й рік ми запланували побудову програми поетапного відключення аналогового сигналу».

Отже, проект нової редакції Плану розвитку виноситься на громадське обговорення. Протягом місяця із дня його оприлюднення можна надсилати свої пропозиції і зауваження стосовно змісту регуляторного акта в письмовій та електронній формі на адресу: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 2; е-mail: nrada@nrada.gov.ua.