Журналісти повинні пам’ятати про етику поведінки, працюючи з людьми, які пережили травму
Національна рада звертає увагу керівників телерадіокомпаній та їхніх працівників на розроблені Комісіїєю з журналістської етики рекомендації щодо етичної поведінки журналістів при інтерв’юванні людей, які пережили травму.
25 вересня у Харківській області трапилася трагічна подія – розбився військовий літак АН-26, на борту якого було 27 осіб. Висвітлюючи цю надзвичайну подію, яка принесла горе в сім’ї багатьох людей, журналісти, на жаль, не завжди поводилися професійно й етично. Намагаючись взяти інтерв’ю у родичів загиблих, вони часом не зважали на стресовий стан, у якому ті перебували.
Оскільки така подія є важливою і резонансною і викликає інтерес суспільства, а також зважаючи на те, що з початком російської агресії в Україні у 2014 році журналістам досить часто доводиться спілкуватися з людьми та їхніми родинами, що перебувабть у надзвичайно важких стресових ситуаціях, Комісія журналістської етики вирішила звернути увагу журналістів і редакцій на етичні аспекти спілкування з людьми, які пережили травму.
Були розроблені відповідні рекомендації, які доступні за посиланням. Національна рада сподівається, що журналістська спільнота візьме їх до уваги і використовуватиме у своїй роботі.