Житомирським об’єднаним громадам презентовано проект «Мовлення громад»
23 листопада у Житомирському центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася презентація ініційованого Національною радою проекту «Мовлення громад», який реалізовується на основі малопотужного ФМ-мовлення. Представляв проект керівникам місцевих об’єднаних територіальних громад (ОТГ) і спеціалістам цих самоврядних органів, які відповідають за розвиток інформаційної сфери, представник Національної ради в Житомирській області Іван Натикач.
Він відзначив, що нині в області утворено близько 50 ОТГ, на їх територіях проживають десятки тисяч людей, які зацікавлені в місцевій інформації, а в регіоні залишилося лише 4 редакції проводового радіо. Зважаючи на ці обставини, більшості зацікавлених долучитися до проекту «Радіо громад» доведеться реалізовувати принципово новий підхід до місцевого мовлення практично з нуля. Національна рада, розуміючи цю ситуацію, розробила для місцевих об’єднань, які, можливо, вперше зважаться започаткувати локальне мовлення, покрокову інструкцію «Організація місцевого радіомовлення, мовлення територіальних громад».
«Мовлення територіальних громад є не обов’язком, а правом спроможних, самодостатніх громад», – зазначив Іван Натикач. На що саме витрачати кошти – вирішувати самим громадам. Але водночас люди, незалежно від згуртованості громади, обсягів фінансових надходжень, кількості населення, мають бути поінформованими про таку можливість.
Представники Національної ради в областях уповноважені цим державним регуляторним органом вести роз’яснювальну роботу, надавати консультації і співпрацювати у питаннях розвитку телерадіомовлення в кожному із регіонів. Житомирщина може долучитися до започаткованого проекту і розбудовувати своє місцеве ФМ-мовлення.