Зміни до Методики нарахування ліцензійного збору не підтримані регулятором

09.04.2015

Проектом постанови Кабінету Міністрів України пропонувалося знизити розмір ліцензійного збору для громадських телерадіоорганізацій на 99%. Цю позицію не підтримали члени Національної ради, оскільки положення прямо суперечить статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», де вказано, що фінансові зобов’язання є обов’язковими умовами ліцензії.

Також частиною 14 статті 25 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» передбачено, що при розгляді заяв Національна рада надає перевагу телерадіоорганізації, яка: здатна найкраще забезпечити виконання конкурсних умов; надає перевагу соціально важливим програмам (інформаційним, соціально-політичним, дитячим тощо), задовольняє інформаційні потреби національних меншин та забезпечує свободу слова; в) має перевагу у фінансово-економічних та професійно-технічних можливостях телерадіомовлення.

Заступник голови Національної ради Григорій Шверк під час брифінгу 9 квітня зазначив, що сама методика нарахування ліцензійного збору потребує доопрацювання, проте поданий Державним комітетом телебачення і радіомовлення проект не є оптимальним, адже його положення надають можливості для зловживання з боку телерадіоорганізацій. Мовники, які можуть зареєструватися як громадські організації, будуть користуватися правом зниження розміру ліцензійного збору при отриманні ліцензії, вважаючи себе неприбутковими.

Рішення про непогодження проекту постанови буде передано Держкомтелерадіо.