Зміни в діяльності ліцензіатів – про результати засідання Національної ради 22 грудня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Зміни в діяльності ліцензіатів – про результати засідання Національної ради 22 грудня

На засіданні 22 грудня Національна рада поповнила перелік іноземних програм, що можуть транслюватися в Україні, видала телерадіомовникам дозволи на тимчасове мовлення на час дії воєнного стану, видала нові ліцензії на мовлення, задовольнила клопотання ліцензіатів про переоформлення їхніх ліцензій. Про основні рішення – далі.

Регулятор вирішив нагородити Почесною грамотою Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення колектив комунального підприємства «Медіа-центр» із м. Сміли Черкаської області. Мовник отримає Почесну грамоту з нагоди 30-річчя від дня заснування, а також за вагомий внесок у розвиток вітчизняного телерадіопростору, протидії дезінформації та ворожій пропаганді.

Чотирьом компаніям Національна рада видала дозволи на тимчасове мовлення в період дії воєнного стану. Телеканали «ICTV» – ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» і «1+1 УКРАЇНА» – ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1» будуть транслюватися на 1 каналі мовлення багатоканальної телемережі МХ-2 у стандарті DVB-T2 (загальнонаціональне мовлення). Телеканал «КОНКУРЕНТ» – ТОВ «Контент менеджмент груп», м. Луцьк Волинської обл., виходитиме в ефір на 1 каналі в багатоканальній цифровій телемережі МХ-5 у містах Горохові, Ковелі, Луцьку, Нововолинську, Шацьку, смт Любешеві Волинської області. На частоті 97,1 МГц у м. Харкові мовитиме радіостанція «NovaLine» – ТОВ «Телерадіокомпанія «Матрікс+», м. Харків. Усі дозволи видано на 1 рік.

Новий іноземний канал з’явився в Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Після проведення моніторингу і перевірки Національна рада дозволила ретранслювати естонський канал «ETNOTV».

Регулятор видав дві ліцензії на мовлення: супутникову – телеканалу «1+1 International» – ТОВ «ТРК «Студія 1+1», м. Київ, і на кабельне мовлення телеканалу «15» – ТОВ «ММДС ТВ», м. Червоноград Львівської області. Останній транслюватиметься а межах території розташування багатоканальної телемережі у м. Соснівці на Львівщині.

Національна рада звернеться до суду про стягнення штрафу із ТОВ «Наш 365», м. Київ, – супутниковий телеканал «НАШ». Штраф було накладено на компанію у травні 2021 року через наявність закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі й ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі телеканалу. За результатами розгляду питання про оскарження рішення регулятора Окружний адміністративний суд міста Києва 31.10.2022 підтвердив правомірність рішення Національної ради. Однак з того часу компанія штраф не сплатила і не надала документального підтвердження факту сплати штрафу. Тож регулятор звернеться до суду про примусове стягнення 114 067,50 грн. Крім того, компанії буде нараховано пеню за кожен день прострочення сплати із 01.12.2022.

На наступні 7 років Національна рада продовжила ліцензії на мовлення трьом компаніям. «Радіо «Рекорд ФМ» – ПП «Радіопередавальний центр «Телерадіокомпанія «Ефір», м. Житомир, далі мовитиме на частоті 105,2 МГц у м. Бердичеві. У Києві працюватимуть ТОВ «Ера продакшн» – з використанням 41 ТВК (12 цифрових програм) у стандарті DVB-T2 і ТОВ «ТРК «Експрес-інформ» – з використанням 43 ТВК (8 цифрових програм) у стандарті DVB-T.

У зв’язку з переходом на цифрове мовлення на прохання заявників Національна рада анулювала аналогові ліцензії на мовлення двох компаній з Івано-Франківщини – ПП «Снятин» (Студія телебачення), логотип – «С», м. Снятин, і ТРК «Надвірна» (логотип – «стилізоване зображення української літери «Н» у вигляді старовинного замку з двома вежами»), м. Надвірна. Вони працюватимуть у цифровому стандарті мовлення на 44 ТВК, однак телекомпанія «Снятин» – у м. Коломиї та с. Дебеславцях Коломийського району, а «Надвірна» – в с. Стримбі і м. Надвірній.

Також Національна рада переоформила ліцензії мовникам і провайдерам програмної послуги у зв’язку зі зміною власників, кінцевих бенефіціарних власників, керівників, переліку пов’язаних осіб, складу редакційних рад тощо. При цьому телеканали «СТБ», «Новий» і «ICTV» вилучили зі своїх ліцензій частоти у Сумах, Тростянці і Шостці Сумської обл., Харкові і Чернігові.

Докладнішу інформацію щодо рішень Національна рада надаватиме на запит.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше