Зустріч із Президентом на передовій інформаційного фронту - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Зустріч із Президентом на передовій інформаційного фронту

Сьогодні, 27 березня, пів тисячі дотичних до національного телемарафону медійників України провели онлайн-зустріч, на якій обговорили уроки і завдання воєнної журналістики – тему, яка раніше була знайома лише вузькому колу воєнкорів, що мали досвід у гарячих точках, а після повномасштабного вторгнення росії цією «гарячою точкою» стала вся Україна.

До «онлайн-летючки» підключився президент України Володимир Зеленський.

Йшлося про те, що сьогодні стало очевидним: в Україні конче потрібно було закрити “інформаційне небо” від російсько- фашистської пропаганди. Це необхідно так само, як і закрити наше небо від рашистських ракет. 

На цьому закцентував і Президент: «Ви – велика потужна армія зараз у період війни – страшної, трагічної, але для України — точно історичної і переможної. Я впевнений в цьому. Ви дійсно – Армія. Це не просто, як кажуть, засоби масової інформації – четверта влада. Ви – більше. Я вважаю що сьогодні ви така велика надія, фундамент, на якому стоїть та Людина у звичайному українському містечку, яка голіруч зупиняє танки. На вас сьогодні тримається правда».

Під час зустрічі Володимир Зеленський і журналісти обмінялись думками щодо розвитку медіасуспільства, домовились про спільні дії для вирішення проблем ЗМІ і в період воєнного часу, і після перемоги.

Цифрова епоха зробила інформаційну війну гібридною – і тут неписані правила, всі воєнні атаки доводиться відбивати, щосекундно знаходячи потрібні рішення – так, як це роблять  Збройні сили України. 

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк підкреслила: «Із розрізнених медіа враз виникла дружня злагоджена потуга. І вона день і ніч іде в контратаку. Причому в досі незнаних умовах, коли у цифровому світі усі ведуть бої без правил. Вчитися на ходу і вчити весь світ науці якісної журналістики – ось, що випало нам з вами як обов’язок».

Але, незважаючи на складне сьогодення, під час зустрічі ішла мова і про майбутнє. Якими будуть наші медіа після Перемоги? Як відбудувати країну, яким буде інформаційний простір, якими мають бути закони, що регулюватимуть медіа?

Це не нове питання, але постало воно сьогодні особливо гостро, оскільки все, що відбувається зараз в країні – це не про вчора, це – про майбутнє. Коли включення Президента завершилось, медійники радилися про те, як показувати війну, як гнучко реагувати на воєнні обставини. Домовилися про регулярнні брейн-сторми всі разом.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше