Звернення Національної ради до Урсули фон дер Ляєн і Жозепа Борреля - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Звернення Національної ради до Урсули фон дер Ляєн і Жозепа Борреля

Національна рада звернулася до Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля щодо розширення переліку заборонених у ЄС російських каналів.

Наводимо текст листів:

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення користується цією нагодою, щоб висловити глибоку повагу вам і всім європейським народам, які цими днями підтримують Україну.

Ми були зворушені рішенням (CFSP) 2022/351 про внесення змін до рішення 2014/512/CFSP та введенням подальших обмежувальних заходів проти російських пропагандистських ЗМІ, а також рішенням (ЄС) 2022/350 про внесення змін до Регламенту Ради (ЄС) № 833/2014 щодо обмежувальних заходів з огляду на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні.

Водночас хочемо звернути вашу увагу на те, що не тільки «Russia Today» і «Sputnik» бомбардують уми та серця європейців. Російська Федерація має величезний флот пропагандистських телеканалів, які ведуть мовлення російською мовою і – використовуючи європейські супутникові платформи та безкоштовні некодовані сигнали – покривають увесь європейський континент найбруднішими програмами, які тільки може уявити людство.

Усе їх програмування розраховане на тих, хто розуміє російську мову, – громадян України, Молдови, країн Балтії та мільйони і мільйони людей, які живуть або тимчасово перебувають у Європі. І найжахливіше те, що це програмування йде від супутників, які знаходяться під європейською юрисдикцією – Eutelsat Communications SA (Франція) і SES S.A. (Люксембург).

Ми віримо, що буде дуже важливим і життєво корисним, якщо ДОДАТОК IX до Рішення 2014/512/CFSP також включатиме такі телеканали:

ВГТРК: «Росія 1», «Росія 24», «РТР Планета»

АТ «Перший канал»: «Перший канал», «Перший канал Європи»

АТ НТВ: «НТВ», «НТВ24»

АТ «Телекомпанія Петербург»: «5 канал»

Згадані вище російські канали належать до бізнесів, які вже є під санкціями багатьох країн світу.

Лист Урсулі фон дер Ляєн (англ.)

Лист Жозепу Боррелю (англ.)​

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше