Звільнення Аласанії ставить на паузу реформу Суспільного мовлення – Ольга Герасим’юк
Про це у коментарі сайту «Детектор медіа» сказала перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, представник України в Постійному комітеті з інформаційного суспільства Ради Європи Ольга Герасим’юк.
«Те, що сталося вчора, дуже погана новина для всього суспільства. Реформа суспільного мовлення внаслідок розірвання контракту з Зурабом Аласанією стала на стоп-кран. Поясню, чому? Поки розберуться у тому, що сталося, чому процедура була “з голосу”, спонтанна, без присутності навіть представників Ради Європи, чому не розглянули річний звіт НСТУ, на підставі якого можна було зробити вичерпні висновки, поки буде вирішено, що робити далі, чи буде судове оскарження, – пройде час, і цей час зіграє проти суспільства та України погану гру», – сказала вона.
За словами Ольги Герасим’юк, якщо все таки Зураб Аласанія погодиться з тим, що його усунули, то разом з ним очевидно піде частина команди.
«Тільки уявіть, скільки ресурсу було вкладено у суспільний мовник: у навчання команди, тренінги, побудову правління, вишкіл, обмін досвідом, скільки підтримки було вкладено донорами…», – додала вона.
За її словами, наразі рішення наглядової ради НСТУ виглядає, що це політична розправа, незацікавлення в незаангажованому мовнику усіх, кого громадяни України будуть обирати на виборах, що не робить честі нікому.
«Те що відбулося, треба негайно повернути у рамки прозорості, чіткості і зрозумілості. Треба вжити усіх заходів, щоб ми достойно вийшли з цієї ситуації», – закликала вона наглядову раду не ставати на паузу реформу суспільного мовленння і виправити цю ситуацію, зважаючи на всі негативні наслідки того, що відбулося.
На думку пані Герасим’юк, ті, хто говорить про низькі рейтинги і що суспільний мовник ніхто не дивитися і не слухає, цілковито лукавлять. Вона нагадала, що НСТУ недофінансоване на 50 %, то про які цифри можна говорити, коли у компанії навіть не мали коштів заплатити за аналогову трансляцію.
Вона також сказала, що є певні положення, які передбачають зміни у наглядовій раді. Наприклад, у голови наглядової ради завершується дворічний термін перебування у лютому, це будуть ще одні вибори. У положенні про Наглядову раду НСТУ зазначено, що «наглядова рада обирає на своєму засіданні із числа своїх членів голову, заступника голови та секретаря наглядової ради, які обираються строком на два роки та не можуть займати відповідну посаду більше двох строків поспіль». 8 лютого 2017 року на засіданні членів наглядової ради ПАТ НСТУ Тетяну Лебедєву обрано головою наглядової ради Суспільного мовлення.
Джерело Суспільне. Детектор медіа